Bilog v1.3

Loading

Powered By Yavuz MERCAN

Visual Studio 2022 Bomba gibi geliyor! - Yavuz MERCAN

Visual Studio 2022 Bomba gibi geliyor!

Visual Studio 2022 Bomba gibi geliyor!
Yavuz MERCAN - 5/3/2021

Tüm .net geliştiricilerinin en çok  kullandığı  IDE’lerden biri olan ve Microsoft’un resmi IDE’si olan Visual Studio 2022 ile bir çok iyileştirmeler  ve yeni özellikler geliyor bu makalemde bu iyileştirmelerden ve yeniliklerden biraz bahsediyor olacağım.

Visual Studio 2022 Çok Güzel Özelliklerle Geliyor!

Tüm .NET geliştiricilerin sıklıkla yaşamış olduğunu düşündüğüm donma ve kilitlenme sorununun altında yatan asıl nedenlerden biri Visual Studio’nun 32bit olarak çalışıyor olmasıydı. Visual Studio 2022 ile 64 bit desteği kazandırılmış olacak ve 4gb gibi bir hafıza sınırına takılmadan hızlı bir şekilde geliştirmelerimize devam edebileceğiz. devenv.exe dediğimiz process üzerinde 4gb’ı aşan projeler olduğunda Visual Studio’muzda kilitlenmeler yaşanabiliyordu.

Alttaki animasyondan görebileceğiniz üzere 1,601 proje ve neredeyse 300.000 bin dosyanın yer aldığı bir solution açılabiliyor.

 

Visual Studio 2022 sürümünde Azure kaynakları ile modern, bulut tabanlı uygulamalar oluşturulabilecek. Yeni sürüm hem Windows hem de Mac geliştiricileri için .NET 6 ve web, istemci ve mobil uygulamaların birleşik çerçevesi için tam desteğe sahip olacak. Ayrıca blog üzerinden yayınlanan duyuruda Visual Studio 2022 sürümünün, C ++ 20 araçları ve IntelliSense ile C ++ iş yükü için güçlü destek içereceği bilgisi de yer alıyor.

Kod arama özelliği

 

 

Visual Studio 2022 Git ve GitHub desteği daha da güzel olacak.

Ek olarak Microsoft, macOS için Visual Studio’yu yeni bir arayüze taşıdığını da duyurdu. Bu duyuru Mac için Visual Studio’nun tüm yerleşik macOS erişilebilirlik özelliklerinden tam olarak yararlanabileceği anlamına geliyor.

 

Kaynak

Yazıyı Paylaşın

Yorum Yapınız

E-mail adresi yazılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.*

add
close

Son Twitlerim

Son Eklenen Makalelerim

Etiketler

Beni Takip Edin