Bilog v1.3

Loading

Powered By Yavuz MERCAN

Instagram Kullanıcılarına Üzücü Haber Yan Uygulamalara Yasak geliyor

Instagram Kullanıcılarına Üzücü Haber Yan Uygulamalara Yasak geliyor
Yavuz MERCAN - 20.12.2015

Bugün aldığım haberle resmen yıkıldım diyebilirim nedeni ise Instagramın üçüncü parti geliştiricilerin Instagrama olan erişimlerini kısıtlaması oldu dolayısıyla bir çok yazılımcının instagramdan çektiği verileri artık çekemiyor olması demek

yazmış olduğum bi kaç yazılım bu sayede kullanılamaz hale gelecek üzüldüm keşke böle bir karar almasalardı bir çok kişinin ekmeğinden ettiler yazık..

Değişiklikler, Instagram’ın feed API‘sını kullanan tüm uygulamaları etkileyecek. Ancak bu, tüm geliştiricilerinin önünün kesildiği anlamına gelmiyor. Firma, reklamcılara, yayımcılara yönelik belirli uygulamaların ve baskı hizmetlerine yönelik uygulamaların Instagram’a erişmeye devam edeceğini söylüyor. Anlaşıldığı kadarıyla firmanın sorunu, Instagram haber kaynağının ana uygulama dışarısında gösterilmesi.

Çoğu kullanıcı Instagram’da dolaşmak için resmi uygulamadan faydalansa da bazı geliştiriciler, alternatif deneyimler oluşturmak üzere feed API‘dan faydalanıyorlar. Bunlardan biri, iPad için geliştirilen Retro. Retro’nun geliştiricisi Jason Dinh, değişikliğin Retro‘nun ve diğer üçüncü parti istemcilerin en önemli özelliğini öldüreceğini söylüyor. Dinh, Instagram’ın iPad’e özel bir uygulama geliştirdiğini umduğunu, aksi halde iPad‘de Instagram kullanmayı bırakacaklarını söylüyor.

Bazı geliştiriciler durumdan memnun olmasa da Instagram’ın daha fazla kontrole sahip olmak istemesini anlayabiliyoruz. Firmanın hamlesi, en çok Windows Phone kullanıcılarını etkileyecek gibi görünüyor çünkü Windows Phone‘daki Instagram uygulaması halen beta aşamasında ve diğer platformlardaki işlevlerin çoğunu sunmuyor. Bu yüzden Windows Phone‘daki üçüncü parti Instragram uygulamalarının bazıları, orijinal uygulamadan daha başarılı. Ancak değişiklik, bu üçüncü parti uygulamaları da vuracak gibi görünüyor.

Geliştiricilerin yeni kurallara uygun uygulamalarını onaya göndermek için 1 Haziran 2016’ya kadar zamanı olacak. Retro gibi uygulamalar bu tarihten sonra Instagram‘ın API’sına erişemeyecekler.

Yazıyı Paylaşın

Yorum (0)

Yorum Yapınız

E-mail adresi yazılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.*

add
close

Son Twitlerim

Son Eklenen Makalelerim

Beni Takip Edin